Zajęcia dodatkowe

W naszej ofercie odnajdą Państwo zajęcia rozwijające zainteresowania oraz specjalistyczne – wspierające dzieci pod kątem trudności rozwojowych. Zapewniamy pomoc psychologiczną, logopedyczną, z zakresu SI.

dancing

Zajęcia rytmiczno – taneczne

Rytmika jest najpełniejszą metodą wychowania przez sztukę. Będąc syntezą kształcenia umiejętności muzycznych poprzez ruch, śpiew i tworzenie, realizuje cele wychowania ogólnego, opartego na tkwiącej w dziecku potrzebie ruchu i aktywności. Muzyka zaspokaja potrzebę przeżyć estetycznych i jest przyczyną bezinteresownych wzruszeń. Oprócz działania relaksującego pobudza do aktywności władze umysłowe i uczucia, a doznania estetyczne stają się elementem „oczyszczającym” oraz zmniejszającym napięcie i lęk.

palette

Zajęcia kreatywne

Kreatywne zabawy to nie tylko sposób na zajęcie czasu, ale też relaks, rozwijanie różnych umiejętności (np. motorycznych, poznawczych, emocjonalnych i społecznych), możliwość wyrażenia siebie. To też takie zabawy, które przynoszą wiele satysfakcji, bo ich efektem jest DZIEŁO.

paint splash

Zajęcia sensoplastyczne

To zajęcia, podczas których używa się stworzonych w trakcie zajęć przez dzieci farb i mas plastycznych na bazie produktów spożywczych. Wszystko pachnie, jest kolorowe, ma różne konsystencje, możemy wszystkiego posmakować, doświadczyć dotykiem, poczuć pod własnymi stopami i przede wszystkim swobodnie się pobrudzić.

head emiting sound

Zajęcia logopedyczne

Skierowane do całej grupy, jak również do dzieci potrzebujących terapii indywidualnej, prowadzone pod okiem specjalisty.
dog

Zajęcia z el. Dogoterapii

Na zajęciach dzieci uczą się prawidłowego kontaktu z psem, poznają jego potrzeby i wzmacniają empatię względem zwierząt. To doskonała okazja do relaksacji, wyciszenia, a także znakomita motywacja do podejmowania różnorodnych działań w zakresie wspierania funkcji motorycznych, poszerzania słownika czynnego dziecka, kształtowania umiejętności narracyjnych, okazywania i nazywania emocji. Prowadzone przez specjalistę.

matematyka

Kodowanie

Już przedszkolaki mogą rozpocząć naukę kodowania! Co więcej, tego rodzaju gry i zabawy można połączyć z ćwiczeniem rozróżniania kolorów, części ciała, kierunków i położenia. Priorytet zabawy z elementami kodowania jest jeden – zrealizować określony cel lub pozbyć się jakiegoś problemu, tworząc i kodując jego rozwiązanie. Zadaniem dziecka jest więc opracowanie potrzebnych informacji i podanie ich w odpowiedniej sekwencji. Naukę kodowania dla dzieci da się zorganizować na świeżym powietrzu.